Szolgáltatások

A Mobility Centrum szolgáltatásai Szegeden elérhetőek

Állapotfelmérés

Gyógytorna

Gyógymasszázs

Állapotfelmérés

Az állapotfelmérés során felmérésre kerül a páciens jelenlegi, általános mozgásszervi állapota.

Elsősorban kérdéseket teszünk fel állapotoddal, panaszaiddal, sérüléseiddel kapcsolatban. Amennyiben rendelkezel kórtörténettel, kérünk, mindenképp hozd magaddal az állapotfelmérésre.

Az objektív vizsgálat során megvizsgáljuk tested és mozgásszervrendszered állapotát érintéssel, tapintással, speciális tesztekkel.

Ezután átfogó képet kapsz a saját állapotodat illetően, majd megbeszélésre kerülnek a terápiás célok.

Mobility Centrum – Gyógytorna szolgáltatások

Állkapocs ízületi terápia

Állkapocs ízületi zavarok akkor alakulnak ki, amikor az ízület felépítésében résztvevő valamelyik képlet (ízületi felszín, ízületi tok, szalag, discus, izom) nem működik jól. A probléma vagy fájdalom megjelenhet az adott helyen, vagy távolabbra eső területeken is. A sokrétű tünetek megbontják az állkapocs-ízületi komplexum harmónikus működését, melynek következménye különböző panaszok megjelenése, erősödése lehet.

Az állkapocs ízülettel összefüggésben lévő panaszok leggyakoribb oka a rossz testtartás. Ugyanis amint a nyak és a vállak előre helyezetté válnak, az alsó állcsont ezt a helyzetet követi, és az ízületben, és környékén az izmokban feszültség alakul ki. Ez a feszültség izomcsomókat, trigger pontokat képez, amik a fájdalmat generálják. Így a vizsgálat során feladatunk az összefüggések felkutatása, a panasz okának feltárása.

Panaszok, amiken az állkapocs ízületi terápia segíthet:

  • éjszakai fogcsikorgatás
  • rágás, beszéd, szájnyitás közbeni kattogás
  • szájmerevség; szájzár
  • nyelési zavarok
  • ismeretlen eredetű fogfájdalom
  • fejfájás, migrénes fejfájás
  • fülzúgás, füldugulás
  • arcot ért trauma
  • szájsebészeti műtétek utáni lassú regeneráció
  • fogszabályozás közbeni fájdalom
Gerincsérv kezelése

A porckorongsérv két leggyakoribb tünete a zsibbadás és kisugárzó fájdalom. Nyaki porckorongsérv esetén a felső végtagokban vagy a nyakban jelentkeznek a panaszok, a deréktáji sérv esetén a fenékben, és az alsó végtagokban lesznek panaszok. Mindezt azonban gyógytornával és manuálterápiás fogásokkal kiválóan kezelhetőek.

A csigolyák közti egészséges porckorongok rugalmasak és erős összeköttetést biztosítanak a csigolyatestek között, védik a gerincet, valamint a járás során jelentkező rezgések csillapításáért is ők felelősek. A porckorongokat alkotó kocsonyás mag idővel veszít víztartalmából, így a porckorongok rugalmassága is fokozatosan csökkenni kezd, ahogy a rostos gyűrű is egyre rugalmatlanabbá válik, sérülések esetén könnyebben elszakad. Amennyiben a szakadás helyén a kocsonyás mag előboltosul, porckorongsérvről vagy, ahogy a köznyelv jobban ismeri, gerincsérvről beszélünk.

A manuális terápia lényege a fájdalom és a kisugárzó panasz csillapítása manuáltechnikás fogásokkal, és egyéb eszközökkel (masszázspisztolyok, lágylézer készülék, kinesio tape, stb).

A gyógytorna másik része a mozgásterápia, amelyet az adott problémának és a páciens fizikai állapotának megfelelően állítunk össze. A személyre szabott, specifikus gyakorlatokkal és az izomerő helyreállításával csökkenthető a fájdalom és/vagy a mozgáskorlátozottság, és vissza állítható a panasz mentes állapot.

Schroth (gerincferdülés) terápia

A terápia egy háromdimenziós kezelés, a rossz légzésmechanika korrekciójával, különböző izomfeszítésekkel, ami a gyógytornász és tükörkontroll segítségével építi át a korrigált tartási helyzetet a mindennapokba is.

A Schroth alapelvek szerinti 3 fő irány az, amit a korrekciókra alkalmazunk, ezek a deflexió, derotáció, és elongáció. A mozdulatok egyik fő célja a csontos korrekcióval a növekedési zónákban a nyomás alóli felszabadítása, illetve a további progresszió elkerülésére.

A módszer másik fő célja a test egyensúlyviszonyainak normalizálása, a testrészek középvonalba való visszaállítása, az izmok erejének és nyújthatóságának kiegyensúlyozása, a megfelelő légzésminta kialakítása.

A heti találkozások alkalmával megtanítjuk a szükséges, egyénre szabott gyakorlatokat, amiket a páciensünknek otthon kell végeznie. A folyamatos kontrollok alatt ellenőrizzük a feladatokat, szükség esetén módosítjuk azokat.

A kezelések másik része a manuál terápiás fogások alkalmazása, amennyiben nagy mértékű izom feszültség áll fent, ami korlátozná a szabad gerinc mozgásokat.

Sérülés, műtét utáni rehabilitáció

A gyógytorna során a speciális passzív, vezetett aktív vagy aktív gyakorlatok mellett hangsúlyt fektetünk a manuálterápiás technikák használatára is, kiegészítve ezeket fizikoterápiás eszközökkel.

A heti egy vagy két alkalmas közös torna mellé a pácienseink házi feladatokat is kapnak, így még hatékonyabban tudjuk felvenni a harcot az adott problémával.

Az első alkalomat egy komplex állapotfelméréssel kezdjük. Itt átbeszéljük a meglévő panaszokat, a korábbi sérüléseket és műtéteket, megvizsgáljuk a test aktuális állapotát, megkeressük az elváltozásokat és aszimmetriákat, megfigyeljük az izomerőket és az izomtónusokat, megkeressük a hegeket, megfigyeljük az ízületi mozgásokat, és speciális teszteket végzünk el. Ezek alapján egy olyan komplex képet kapunk, amely alapján egyénre szabott kezelési tervet tudunk felállítani.

A teljes felépülés kitartás és akaraterő kérdése. Amennyiben ez, és a közös bizalom fennáll, munkánk eredményes lesz! A felépülés leggyorsabb módja az, ha mihamarabb el tudjuk kezdeni  közös munkát!

Panaszok, melyekkel érdemes hozzánk fordulni:

  • boka vagy térd ízület környéki képletek sérülése
  • csonttörések gipsz vagy műtét utáni állapota
  • térd vagy csípő protézis műtét utáni panaszok
  • kéz vagy kar sérülései
  • vállízület környéki húzódások, szakadások
  • gerinc implantátum beültetés utáni állapot
Ízületi, izom panaszok, hegek kezelése

A hagyományos gyógytorna mára átalakult, melynek köszönhetően ma már közös
együttműködésen alapuló, egyénre szabott, egész testet átfogó terápiáról beszélünk.
A kezelés során a hagyományos aktív gyógytorna mellett nagy hangsúlyt fektetünk a problémás terület manuálterápiás fogásokkal való kezelésére, kiegészítve ezt különböző fizikoterápiás eszközökkel, Kinesio Tape ragasztásával, és otthon végezhető házi feladattokkal.

Az első alkalommal feltérképezzük a jelenlegi panaszokat és régebbi sérüléseket, majd ezek alapján felállítjuk az egyénre szabott kezelési tervet, megbeszéljük a közös teendőinket.

  • Kezelt panaszok:
    izomszakadások
  • régi, panaszos izom húzódások
  • bokaficam,
  • térdficam
  • boka, térd, csípő, váll, könyök, csukló ízületek panaszai
  • derék, hát, nyak akut vagy krónikus panaszai
  • derék becsípődés
  • mozgásszervi műtét utáni heg
  • császárheg
Inkontinencia kezelése

Az inkontinencia a medencefenék izmainak diszfunkciója miatt alakul ki. A medence belső szerveit a hasüreget lezáró és a kismedencei szerveket körülvevő izmok tartják, ezen izmok sorvadása, legyengülése, alul működése okozza a kellemetlen panaszokat.

A probléma nőket és férfiakat egyaránt érint. Nők esetében megjelenhet a szülés utáni időszakban (függetlenül attól, hogy természetes úton vagy császármetszéssel hozták világra gyermeküket), vagy idősebb korban is, a záróizmokban lévő harántcsíkolt izmok elsorvadása miatt.

Inkontineciára utaló jel lehet például ha:

  • köhögésre/tüsszentésre néhány csepp vizelet távozik,
  •  a hólyag nem teljes ürítése miatt állandó vizelési inger,
  • sürgős/hirtelen vizelési inger,
  • vizelettartási nehézségek.

A probléma kezelésére komplex gátizomtornát, vagy másnéven medencefenéki izomtornát alkalmazunk, melynek alapjai a Kegel-gyakorlatok. A gyakorlatsor minden esetben egyénre
szabott, fókuszálva a vendégeinkre. A gyakorlatok több részből állnak: az izmok lassú és megtartott összeszorítása, az izmok gyors és maximális erőt kifejtő összeszorítása, a medencefenéki izomzat megemelése. A medencefenéki izmom mellett hangsúlyt fektetünk a medencét körülvevő mély tartó izmokra is, mivel minden izom összességében egy egységet
alkot, és mi a teljes egészre szeretnénk hatni, a maximális eredmény érdekében!

A gyakorlatokat a rendszeres találkozások alkalmával megtanítjuk, folyamatosan adaptáljuk az aktuális állapotnak megfelelően, és házi feladatokat adunk. Ugyanis a megfelelő eredmény eléréséhez fontos lesz a napi szintű, otthoni gyakorlás!

Mobility Centrum – Gyógymasszázs szolgáltatások

Mozgásszervi panaszok gyógymasszázsa

A kezelés során a gyógymasszőr kifejezetten a problémás területeket kezeli. Fő fogása a
svédmasszázs, maga a masszázstechnika a simító, gyúró, dörzsölő, ütögető és rezegtető fogásokból áll össze. A fogások ideiglenesen gátolják, csökkentik a krónikus fájdalomingerületek eljutását az agyba, valamint serkenti az agy endorfin kiválasztását, ami gyógyszerek használata nélkül enyhíti a fájdalmat. A tanult fogások mellett a nálunk dolgozó gyógymasszőrök megtanulnak sok manuális terápiás fogást is a gyógytornászoktól, így munkájuk hatékonyabb, alaposabb.

A kezelés folyamata: gyógymasszőrünk az első alkalmat megelőzően felméri a panaszaid, és hogy azok mióta állnak fenn. Megbeszélitek, mire van szükséged, és hogyan fog kinézni a közös munka. Masszőrünk minden alkalommal steril körülmények között végzi a munkát, melyhez krémet vagy olajat használ. A kezelés időtartama 50 perc, amit hetente 1 vagy 2 alkalommal, rendszeresen ajánlunk.

Javasoljuk, hogy masszázs előtt 1 órával már ne étkezz, és közvetlenül a masszázs után igyál egy pohár vizet!

Milyen esetekben ajánljuk ezt a típusú masszázst?

  • tartós fizikai munka, vagy ülőmunka esetén
  • csípő és deréktáji panaszok esetén
  • deréktáji gerincsérv esetén
  • gerincműtétek után
  • hátfájdalmak esetén
  • merev, letapadt izmok a deréktájon, háti szakaszon
  • vállövi, vállízületi panaszok, mozgáskorlátozottság esetén
  • nyaki fájdalmak, mozgásbeszűkülés esetén
  • gyakori fejfájás esetén
  • alvási nehézségek esetén
  • alsó végtagi dúzzanatok, vagy fájdalmak
  • nehéz láb érzés
  • gyakran görcsbe ránduló, vagy túlterhelt lábak esetén
Teljes test masszázs

A gyógymasszázs élénkíti a vérkeringést és a sejtek anyagcseréjét, erősíti az immunrendszert, enyhíti az izomfájdalmakat, lazítja az izmokat, valamint növeli a teljesítő- és koncentrálóképességet. Jótékonyan hat az idegességből eredő fejfájásra, illetve nyugtató hatással is bír.

A kezelés utáni időszakban a vér- és nyirokkeringés felgyorsul, a salakanyagok pedig gyorsabban ürülnek, ezáltal megszabadul a szervezet a méreganyagoktól. Az izmok könnyebben jutnak tápanyagokhoz és oxigénhez, így az izmokban lévő összetapadások folyamatosan oldódnak még a kezelés után is.

A kezelés alkalmával komplex mozgásszervi panaszokat tudunk kezelni, amiknek az oka nem csak egy behatárolt területről ered, hanem a test több pontján lévő izomfeszültségből adódik össze. A kezelés 90 perces. A kezelés folyamán gyógymasszőrünk a vendégünk kikérdezése alapján, a legproblémásabb részekre fókuszálva átmasszírozza a teljes testet, a talpaktól a tarkóig, hason fekvésben. Majd hanyatt fekvésben átdolgozza a lábszár és comb izmokat is.

Kismama masszázs

Speciális masszázs fajta, mely a várandósság 12. és 28. hete közt végzünk. Lágy fogásokat ötvöző svédmasszázs, amelyet oldalt fekvésben végzünk, párnákkal kitámasztva, a kismama teljes kényelme érdekében. A kezelés időtartama 50 perc, amit hetente 1 vagy 2 alkalommal, rendszeresen ajánlunk.

Javasoljuk, hogy masszázs előtt 1 órával már ne étkezz, és közvetlenül
a masszázs után igyál egy pohár vizet.

Ez egy minden szövetet alaposan, de mégis gyengéden átdolgozó masszázs, mely kiterjedhet a lábakra, a derékszakaszra, a hátra, vállra, és nyaki szakaszra, amire épp a legnagyobb szükség van.

A masszázstechnika a simító, finom gyúró, dörzsölő fogásokból áll össze. A masszázs a test kötőszöveteiben és az izmokban lévő feszültségeket oldja fel. A fogások ideiglenesen gátolják, csökkentik a krónikus fájdalomingerületek eljutását az agyba. Ezen túlmenően az agyat endorfin kiválasztására serkenti, ami gyógyszerek használata nélkül enyhíti a fájdalmat.

Milyen esetekben ajánljuk a kismama masszázst?

  • hátfájás
  • derékfájás
  • nyaki vagy vállövi fájdalmak
  • alsó végtagi görcsök
  • nehéz láb érzet
  • alvási nehézségek
  • stressz
Relaxációs masszázs

A relaxációs masszázs célja, hogy a vendég kicsit kiszakadjon a napi rutinból, és magára összpontosítson. A masszázs folyamán a klasszikus svédmasszázs azon fogásait alkalmazza a gyógymasszőr, melyek nyugtató hatásúak az idegrendszerre. A relaxáció élményét olajok vagy krémek alkalmazásával lehet még kellemesebbé tenni, ugyanis bőrbe masszírozva, és belélegezve is jótékonyan hatnak a szervezetre.

A masszázs ezen formája oldja a stresszt, nyugtatja az idegrendszert, elősegíti a jó közérzet kialakulását és a nyugodt alvást. Hatására csökken a vérnyomás, javul a vér- és nyirokkeringés, lassul a pulzus, és mélyül a légzés. A kezelés utáni időszakban a vér- és nyirokkeringés felgyorsul, a salakanyagok gyorsabban ürülnek, ezáltal megszabadul a szervezet a méreganyagoktól.

A kezelés előtt a masszőr egyeztet veled, hogy mire van szükséged, és hogy hogyan fog kinézni a közös munka. Masszőrünk minden alkalommal steril körülmények között végzi a munkát, melyhez krémet vagy olajat használ. A kezelés időtartama 50 perc, melyet hetente 1
vagy 2 alkalommal, rendszeresen ajánlunk.

Javasoljuk, hogy a masszázs előtt 1 órával már ne étkezz, és közvetlenül a masszázs után igyál egy pohár vizet.

Milyen esetekben ajánljuk a relaxációs masszázst?

  • stresszes mindennapok
  • kimerültség, fáradtság
  • alvási nehézségek
  • fejfájás
  • felületesebb izomfájdalmak, mintha „nem a saját bőre lenne”
Talpmasszázs

A talpmasszázs egy 30 perces masszázs, melynek célja a talpban és a boka körüli izmokban lévő feszültségek oldása.

A talpmasszázs növeli szervezete ellenálló képességét. Csökkenti a stresszt és beindítja a méregtelenítést. Általános frissítő, feszültségoldó hatású, segíti testi, lelki egészségének megőrzését és visszaszerzését, öngyógyító erőit aktivizálva. A talpán lévő zónák masszírozásával reflexhatást válthatunk ki a szervekben, így serkentve az öngyógyító mechanizmusokat.

A talpmasszázst ajánljuk azoknak, akik:

  • álló vagy fizikai munkát végeznek,
  • sokat magassarkú cipőben vannak,
  • többször sérült a bokájuk,
  • sportolóknak (futók, labda sportot űzők, biciklisek, stb.).

Házirend

A Mobility Centrum házirendjét azért hoztuk létre, hogy a közös munka gördülékenyebb legyen. Köszönjük együttműködését, és azt, hogy betartja a házirendet.

  1. Az állapotfelmérésre, a kezelésekre való bejelentkezés telefonon vagy emailen keresztül történik. Az első állapotfelmérés (gyógytorna) alkalmával kérjük hozzák magukkal a kapcsolódó orvosi dokumentumokat.
  2. A rugalmas ellátás érdekében kérjük Önöket, hogy a megbeszélt időpontra időben érkezzenek. Amennyiben késnek, azt az Önök kezelésének idejéből vonjuk le.
  3. Kérjük Önöket, hogy minden esetben csak egészségesen érkezzenek hozzánk. Amennyiben betegség jelentkezik, kérjük, hogy keressenek mindent telefonon és emailben, és egyeztetünk egy másik időpontot.
  4. Amennyiben a betegség vagy egyéb ok jelzése felénk a kezelést megelőzően 24 órán belül történik, ami miatt nem tudnak megjelenni a megbeszélt időpontban, felszámolunk plusz rendelkezésre állási díjat, ami a kezelés árának 50%-a.
  5. Amennyiben a megbeszélt időpontban nem jelennek meg, előzetes telefonos vagy emailes értesítés nélkül, felszámolunk plusz rendelkezésre állási díjat, ami a kezelés árának 100%-a.
  6. 20 percen túli késés esetén az adott kezelést nem áll módunkban megtartani, ezesetben a következő kezelés alkalmával felszámoljuk az előző kezelés 100%-át.

Az időpont egyeztetése a házirend elfogadását is jelenti. Áraink, és a házirend változtatásának jogát fenntartjuk.

Megértésünk köszönjük!

Jelen házirend érvényességének kezdete: 2023.01.09.

Hol találhatsz meg minket?

6724 Szeged
Hétvezér utca 22.
2. emelet, 6-os kapucsengő

06 70 651 94 23

 

Munkaidő

Hétfő – Péntek 9:00 – 18:00